ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Sun ka blerė MySQL

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Sun ka blerė MySQL   Fri Jan 18 2008, 01:38

Sun ka blerė MySQL

Sun Microsystems ka bėrė publik lajmin pėr blerjen e prodhuesit suedez tė softuerit, MySQL. Pėr kėtė Sun do tė paguajė njė miliardė dollarė. Pas transaksionit tė kryer, aksionet e Sun-it janė ngritur pėr 55 cent.
MySQL ėshtė njė nga softuerėt qė ėshtė rritur mė sė shpejti nga prodhuesit e softuerit pa pagesė. Teknologjia, e cila shtyhet me produktet komerciale, siē janė Oracle e Microsoft, shfrytėzohet nga Google, Yahoo, Facebook, YouTube dhe Nokia.

"Kompanitė mė tė mėdha nė tėrė botėn pėrdorin softuerė me kod tė hapur", ka deklaruar drejtori i Sun-it, Jonathan Schwartz. Ai ka thėnė se pret qė kompanitė tė pėrfitojnė nga kjo shitje, ashtu qė, shfrytėzuesve tė MySQL-it do t’u ofrohen produkte tjera tė Sun-it.

Sun mė sė shumti njihet nė botė falė serverėve high-end dhe softuerėve. Sun ka pėrgatitur Solaris, njė sistem operativ pėr serverė, dhe e ka ofruar atė pa pagesė qė prej vitit 2005.

Schwartz, i cili e ka marr pėrsipėr udhėheqjen e kompanisė qė prej vitit 2006, ka arritur tė rris profitin e kompanisė, duke lėshuar nga puna disa mijėra tė punėsuar. Ai ka thėnė se kompania ėshtė interesuar edhe pėr blerje tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sun ka blerė MySQL
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...-
Kėrce tek: