ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Microsofit Arrnonė vrimen URI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Microsofit Arrnonė vrimen URI   Fri Jan 18 2008, 01:56

Microsofit Arrnonė vrimen URI - Nėntor-Patch-Day

Ky ėshtė njė lajm tė cilin duhet te merreni parasysh se probeleme tė tilla ndodhin shpesh dhe pastaj po vjen puna deri tek problemet e ditpėrditshme qė po lajmrohen nė forum.

Microsofit ka mbyllur vrimen e tyre e cila nga disa Aplikacione tė shumllojshem ju mundėsohet Atakuesve tė sulmojn pėrdoruesit e tyre duke i hedhur vetem nė webfaqet e tyre. Rreziku i kėsaj Vrime ėshtė ajo qė atakuesit ju mundėsohet duke pėrdorur protokele tė Sistemit si p.sh "mailto".

Expertet e Microsoftit lajmrojn se problemet e tilla ndodhen vetem ne Sistemin XP dhe Server 2003 nė tė cilet ėshtė i Instaluar Microsoft Internet Explorer 7.
Kjo vrim mundet tė shfrytzohet nga Expertet piratė tė cilet munden tė strukturojn njė URI jashtė zakonisht profesional i cili ndermjet Aplikacioneve tė ndryshme tė dėrgon njė komand nė Windows Shell dhe prandaj i hapen dyrt Sulmusit pėr tė nxerrur informacione mė tepėr nga Kompjuterit/Sistemi juaj.

Nėse Sistemi juaj Aktualizohet automatikisht atėher kjo Arrnė ėshtė instaluar automatikisht. Kurse pėr ata qė e kan ndalur Aktualizimin automatikisht munden tė pėrvoj tė aktualizojn sistemin e tyre.

*p.s: Informacion pėr tė gjithė Microsofti i publikon Arrnat dhe pėrditshmėrit e tyre gjithmon diten e Martė apo tė Merkurrė. Ta keni parasysh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Microsofit Arrnonė vrimen URI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin... :: Security news & info-
Kėrce tek: