ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Tė tjerėt pėr Dr. Rugovėn.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Gold Member
Gold Member


Numri i postimeve : 563
Reputation : 2
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Tė tjerėt pėr Dr. Rugovėn.   Sat Feb 09 2008, 04:20


Kosovos pręsident er dųd

21-01-06: 12:39 | opd. 21-01-06: 13:09 | af: khwu, pmol


Foto: ScanpixKosovos pręsident Ibrahim Rugova er dųd. Det oplyser tv og radio i den FN-administrerede serbiske provins.

Den 61-årige Rugova fik konstateret lungekręft i september, og han har sid*en vęret under behandling i sit hjem.

Chefen for FN-administrationen i Koso*vo, Sųren Jessen-Petersen, lederen af den NATO-ledede fredsstyrke og formęnd*ene for de store partier er samlet til krisemųde, oplyser en regeringskilde. Ibrahim Rugova var en slags landsfader i Kosovo, og han talte for en fredelig lųsning af konflikten med Serbien.

http://nyhederne.tv2.dk/article.php?id=3516840
_____________________________________________


Lajmit mbi vdekjen e Presidentit tonė tė nderuar po e japin tė gjitha mediat e shtetit Danez.
Nė mes tjerash thuhet pėr te se ishte njė "Burrė i Madh qė ja kushtoi jetėn dhe veprėn zgjedhjes sė ēėshtjes Kosovare."
Nė artikullin mė lart danezėt e konsiderojnė Kryetarin si Baba tė Popullsisė shqiptare nė Kosovė.


Ps. Ju lutem ta ushqejmė kėtė temė me lajme nga agjenci tė ndryshme botėrore pėr Kryetarin tonė.

Dr. Ibrahim Rugova.

Lavdi.
__________________
Dhimbja, tragjedia dhe urrejtja shpejt ose vonė kalojnė.

Mirėsia, kujtimi dhe dashuria janė tė pėrjetshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://xoface.buygoo.us
 
Tė tjerėt pėr Dr. Rugovėn.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Politika & Shtypi :: Politika :: Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006-
Kėrce tek: