ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Yahoo refuzon ofertėn e Microsoftit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Yahoo refuzon ofertėn e Microsoftit   Thu Feb 14 2008, 01:37

Yahoo refuzon ofertėn e Microsoftit

Yahoo Inc. tė hėnėn ka refuzuar ofertėn pėr blerje nga Microsoft Corp duke e vlerėsuar atė si tepėr tė ulėt. Drejtuesit janė pajtuar njėzėshėm qė pranimi i kėsaj oferte nuk ėshtė nė interes tė aksionarėve.
Nė njoftimin zyrtar nga Yahoo thuhet se oferta “nė masė tė madhe nėnvlerėson” vlerėn e kompanisė.

Microsoft ofertėn e vet pėr blerje, e cila ka qenė gjysma e pėrbėrė nė mjete materiale derisa e dyta nė aksione, e ka ofruar mė 1 shkurt.

Vlera e saj fillestare ishte 44.6 miliardė dollarė, respektivisht 31 dollarė pėr aksion – qė paraqet 62 pėr qind tė premisė nė ēmim tė aksionit tė Yahoo-sė.

Ēmimi i aksioneve tė Microsoftit nė ndėrkohė ka shėnuar rėnie prandaj oferta aktualisht sillet rreth 41.8 miliardė dollarė.

Nė rast se realizohet, bashkimi i Microsoft dhe Yahoo do tė paraqiste shkrirjen mė tė madhe tė dy kompanive nga sektori i teknologjisė kompjuterike nė botė, me tė cilėn gjė kompania Google Inc, udhėheqėse nė fushėn e kėrkimit tė internetit dhe reklamimit nė rrjet, do tė fitonte njė konkurrent jashtėzakonisht tė fortė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Yahoo refuzon ofertėn e Microsoftit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...-
Kėrce tek: