ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Diaspora uronė nga Zemra, Ngado qė jemi, Ne jemi me Zemėr at

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Blut-Angel
Admin
Admin


Numri i postimeve : 1360
Age : 28
Location : student
Reputation : 0
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Diaspora uronė nga Zemra, Ngado qė jemi, Ne jemi me Zemėr at   Sun Feb 17 2008, 15:58

Edhe kur tė prehet druri i fundit, Lumenjėt kur tė ndyhėn, e kur tė nxjerrim peshkun e fundit, do tė kuptojm qė Mėmėdhe ka vetėm njė!


Diaspora shqiptare ėshtė me zemėr nė vendlindje, askush mė tepėr nuk i gėzohėt Pamvarsis sė vendit.
Djemt e shqipes kurrė nuk u ndalėn sė kujtuari Mėmėdheun, tė gjata jan listat e emrave atyre qė kurrė nuk pushuan sė punuari pėr atėdheun, kahdo qė shkuan, kudo qė janė!
POPULLIT TIM(Esad Mekuli)
Deshta, shum’ kam dasht-dishrue
qė me kėng tė trimnoj, me fjalen tėnde tė ndrydhun
tė ngrej fuqitė prej gjumit...
Kėndova (dhe kur m’ishte ndalue)
se liria do tė vinte edhe pėr ty, tė pėrbuzun.

Kėndova mbi ditėt fatlume qė do tė lindshin, pa dhun,
n’agimin e lirisė pėr ty me popujt kėtu e s'mbari,
mbi forc tė bashkimit mbarė:
mbi vrullin tand tė mėshehun
-unė, biri yt dhe-ushtari.

Po! N’errsinėn e shtypjes sė randė sa shkambi,
ndėgjova thirrjet qė tė bana me dal n’dritė-
pse pėr liri-me tjerė
ke dhanė dhe ti
djers e gjak si etnit.

Kam dhanė, i dashtun...Dhe sot, nė liri-
kur thembra e gjaksorit s’na shkel dhe dora pa
pranga vari,
me ty kėndoj mbi fuqinė e ngjadhun nėn yllin qė na pri’
-unė, biri yt besnik dhe-ushtari.
__________________
Miqėsi dhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !!!
Tė shkollon njė mashkull, ke shkolluar njė individ. Tė shkollon njė femer, ke shkolluar njė shoqėri tė tėrė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pejanet.tk
 
Diaspora uronė nga Zemra, Ngado qė jemi, Ne jemi me Zemėr at
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: PAVARĖSIA E KOSOVĖS-
Kėrce tek: