ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Almeda fiton kurorėn e "Miss Globe"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Blut-Angel
Admin
Admin


Numri i postimeve : 1360
Age : 28
Location : student
Reputation : 0
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Almeda fiton kurorėn e "Miss Globe"   Tue Oct 21 2008, 01:25Almeda Abazi ėshtė shqiptarja qė u shpall mbrėmė "Miss Globe International 2008".

Edicioni i pestė i bukurisė femėrore pėrfshiu nė garė 40 vajza tė ardhura nga vende tė ndryshme tė botės tė cilat sfiluan dhe i dhanė jetė spektaklit tė mbrėmshėm mbajtur nė mjediset e Pallatit tė Sportit "Asllan Rusi" nė Tiranė.

Spektakli u prezantua nga Miss Albania 1995, Hygerta Sako e shoqėruar nga Peter Bross, nėn regjinė e Petri Bozos.

Gjatė turit u zhvilluan 3 minikonkurse, si "Miss Bikini", qė u fitua nga pėrfaqėsuesja e Maqedonisė, "Miss Talenti" dhe Miss "Disco Queen" qė u fituan nga pėrfaqėsuesja e Armenisė.

Nė orėt e spektaklit njė atmosferė tė veēantė krijuan tė ftuarit, mes tė cilėve edhe Alban Skėnderaj dhe Mirjam Cani, tė cilėt kanė kėnduar sė bashku, Redon Makashi, Aleksandėr Gjoka, Anjeza Shahini, Evis Mula, Valbona Mema, etj. /bw/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pejanet.tk
 
Almeda fiton kurorėn e "Miss Globe"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: