ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Bullok dhe Streep ‘mė tė mirat’ nė Critics Awards

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-king
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 22
Reputation : 0
Registration date : 17/01/2010

MesazhTitulli: Bullok dhe Streep ‘mė tė mirat’ nė Critics Awards   Sun Jan 17 2010, 22:46

http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0116120827554_m.jpg[/img]
Bullok dhe Streep ‘mė tė mirat’ nė Critics Awards
Sandra Bullock dhe Meryl Streep kanė ndarė ēmimin pėr Aktoren mė tė Mirė nė Critics Choice Movie Awards, duke shkėmbyer edhe puthje nė skenė.
Bullock fitoi pėr rolin e saj nė filmin “Blind Side”, derisa Streep pėr rolin nė “Julie and Julia”.

“Inglourious Basterds”, ka qenė fituesi i mbrėmjes. Filmi i regjisorit Quentin Tarantino ishte i nominuar nė 10 kategori, pėrfshirė edhe atė pėr Filmin mė tė Mirė dhe Regjinė mė tė Mirė, por triumfoi vetėm nė dy kategori.

Trofeu i parė ishte “Ekipi mė tė Mirė Aktrues’, ndėrsa i njėjti projekt triumfoi edhe nė kategorinė “Aktori mė i Mirė nė Rol Dytėsor”, ēmim i cili i takoi aktorit gjerman Christoph Waltz pėr portretizimin e kollit nazist, Hans Landa.

Mo'Nique triumfoi nė kategorinė ‘Aktorja mė e Mirė nė Rol Dytėsor pėr rolin e saj nė filmin ‘Precious’, ndėrsa ‘Avatar’ u zgjodh Filmi mė i Mirė Aksion./Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bullok dhe Streep ‘mė tė mirat’ nė Critics Awards
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: