ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Mirsa Kėrēeli, nė albumin e ri do ketė edhe kėngė popullore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Mirsa Kėrēeli, nė albumin e ri do ketė edhe kėngė popullore   Sun Aug 22 2010, 08:29

Mirsa Kerceli
Dita ditės duket qė muzika popullore po bie nė binarė. Pavarėsisht zhanreve tė reja qė po zhvillohen nė tregun tonė muzikorė, kėngėtarėt nuk e harrojnė as kėngėt e vjetra popullore. Kėsaj rruge iu ėshtė bashkangjitur edhe kėngėtarja Mirsa Kerceli e cila ditė mė parė ka realizuar njė album me kėngė tė pėrpunuara popullore.
Mirsa Kerceli bėn me dije se kėtė zhanėr tė muzikės e pėlqen qė nga fėmijėria dhe gjithnjė e ka pasur dėshirė qė tė realizon njė album mė kėngė popullore.
“Edhe pse kam kėnduar zhanre tė ndryshme nė muzikė kam pasur dėshirė ta sprovoj veten edhe nė kėtė zhanėr. Album titullohet “Duro zemėr”. Kjo kėngė ėshtė e re e imja, ndėrsa kėngėt e tjera janė tė pėrpunuara. Albumi ėshtė punuar komplet tė Dritero Shaqiri. Nė album ka kėngė si: “Kqyrni shoqe”, “Po tė pėrbej pash perėndinė”, “Vet me the tė dua” e tė tjera”, u shpreh kėngėtarja Mirsa Kerceli.
Ndonėse ka realizuar kėtė album, Mirsa Kerceli zotohet se nuk e ka bėrė pėr ēėshtje komerciale dhe as nuk ėshtė arsyeje qė ajo tė kėndoj nėpėr ahengje familjare. “Nuk e kam bėrė pėr asnjė qėllim, por vetėm pėr dėshirėn time. Deri mė tash nuk kam kėnduar nėpėr ahengje familjare, por edhe nėse kėndoj nuk do tė ishte keq. Kam kėnduar nėpėr disa gazmendet e familjes time dhe jam pritur shumė mirė”, thotė ajo duke pohuar se nė tė gjitha zhanret ndihet mirė, por mė shumė i fle shpirti te zhanri “RNB”.

Angazhimet e shumta, nuk e lejuan qė tė realizoj kėngė tė re
Prej kėngės “Status quo” e cila pėr muaj tė tėrė ėshtė dėgjuar nga publiku, Mirsa nuk ka sjell ndonjė kėngė tė re nė zhanrin e saj muzikorė. Kėngėtarja gjilanas shprehet se angazhimet e shumta muzikore nuk ia kanė mundėsuar qė tė punoj ndonjė kėngė tjetėr tė re pėr sezonin verorė.
“Kam pasur shumė angazhime gjatė kėtij sezoni verorė dhe nuk gjeta kohė qė tė punoj ndonjė kėngė tjetėr tė re. Mirėpo, jam duke punuar qė shumė shpejt tė vij mė njė kėngė tė re tė cilės shpresoj se do tė ia realizoj edhe videoklipin”, pohoi Kėrēeli duke shtuar se ende nuk ka vendos qė a do tė jetė pjesė e festivaleve muzikore.
“Nuk e di a do tė marr pjesė. Festivalet janė shumė tė mira pėr tė promovuar kėngėn dhe unė gjithmonė kam kujtime tė bukura. Por, ende nuk kam vendosur se ēfarė do tė bėj pėr kėtė vit”. Tutje kėngėtarja Mirsa Kerceli pohoi se akoma nuk ka qenė nė pushime verore por ajo mendon se javėn tjetėr do tė shkoj pėr disa ditė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Mirsa Kėrēeli, nė albumin e ri do ketė edhe kėngė popullore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: