ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 5 Modelet Shqiptare me te njohur jashte vendit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: 5 Modelet Shqiptare me te njohur jashte vendit    Sun Sep 19 2010, 08:22

Ndėrsa femrat shqiptare po arrijnė suksese nė fushėn e modės nė mbarė botėn dhe meshkujt nuk po ngelen mbrapa. Nga Australia, nė Evropė e deri nė Amerikė, ashtu nėn heshtje dhe ata po ngjisin ngadalė hapat drejt njė karriere tė sigurt.


Florian Bordilla


Vjen nga Franca, por ėshtė me origjinė shqiptare. Momentalisht njė prej modelėve tė rinj mė premtues nė tė dyja anėt e oqeanit, ka sfiluar pėr “YSL” e “D&G” midis emrave tė tjerė dhe ka marrė pjesė nė fushatat publicitare tė “Skins”, “Pyrenex”, “Dior Homme” etj. Nė Evropė Floriani menaxhohet nga agjencitė e modelėve “Ford”, “Elite”, ndėrsa nė Amerikė prej “Major Model Managment”


Bekim Trenova


Bekimin nuk do ta kishim marrė vesh qė ishte shqiptar, po tė mos kishte qenė pėr Britney Spears, e cila kur pa foton e tij nė njė katalog modelėsh vendosi qė ta kishte tė dashur. Ky lajm bėri shumė bujė nė shtypin amerikan, por mė tepėr dhe pėr faktin qė Bekimi me shumė mirėsjellje i refuzoi kėngėtares sė njohur. Ai ka lindur mė 14 shkurt tė 1985 dhe ėshtė rritur nė Atlanta tė ShBA-ve. Momentalisht menaxhohet nga agjencia “Ford” dhe prej mė se njė viti merret me projekte kinematografike, duke synuar karrierėn si aktor. Pėrveē sfilatave dhe punimeve print, ai ka realizuar dhe disa reklama televizive pėr tregun Amerikan dhe Evropian.


Oni PustinaNė Itali tė gjithė shqiptarėt e njohin Onin, pasi me tė janė krenuar mė se njė herė, kur e kanė parė tė reklamojė disa prej bizneseve mė tė njohura italiane kudo nėpėr vend. Po ashtu si Afrimi dhe ai ka pasur rastin tė pozojė nė kopertinėn e “Men’s Health” qė ėshtė pak a shumė e rėndėsishme pėr meshkujt sa dhe revista “Vogue” pėr femrat. Pas modelimit, ai u shfaq dhe nė disa programe tė televizioneve italiane, e mė pas u rikthye nė Shqipėri, ku mori pjesė dhe fitoi konkursin “Dancing With The Stars Albania”


Afrim Aliaj


Askush nuk e njihte Afrimin pėr shqiptar, pasi nė Australi modeli i njohur, i cili pozoi dhe pėr kopertinėn e “Men’s Health”, nga vendasit njihej me emrin Alessio. Kur u kthye nė vendlindje, ai tregoi pėr karrierėn nė Australi dhe Azi, ku njihej si njė prej modelėve meshkuj mė tė preferuar ne Singapor, Japoni, Hong Kong etj. Momentalisht, ai pozon pėr fushatėn publicitare “I Love JP Jeans” nga Joni Peci


Patrick Rukai


Ka lindur mė 23 tetor tė 1985 nė Shqipėri dhe pothuajse nė ēdo prezantim tė tij shkruhet se ėshtė model nga Shqipėria, ēka e bėn atė ndoshta dhe tė parin model zyrtar nga vendlindja. Momentalisht nėn drejtimin e “Major Model Managment” ėshtė njė prej emrave mė premtues nė editorialet e revistave tė modės pėr meshkuj nė Amerikė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
5 Modelet Shqiptare me te njohur jashte vendit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: