ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Allen mbėshtet ndėrtimin e xhamisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Allen mbėshtet ndėrtimin e xhamisė    Sun Sep 19 2010, 08:29

Regjisori legjendar Woody Allen ka mbėshtetur ndėrtimin e xhamisė nė Ground Zero, duke thėnė se njė zhvillim i tillė do tė ishte nė drejtim tė duhur.


Planet pėr ndėrtimin e njė qendre myslimane pranė vendit ku ndodhėn sulmet e 11 Shtatorit nė New York, kanė shkaktuar reagime tė mėdha muajin e kaluar, tė pėrcjella edhe me protesta.


Mirėpo, Allen, njė njujorkez, konsideron se ndėrtimi i xhamisė ėshtė njė hap i duhur, i cili veē tjerash nė njė formė do tė parandalojė agresiviteti e terroristėve.


“Padyshim, mendoj se do tė duhet tė ndėrtohet xhamia… Njerėzit tė cilėt kanė humbur miqtė dhe tė afėrmit, kanė ēdo tė drejtė pėr tė protestuar dhe tė thonė atė ēfarė dėshirojnė… Nėse unė do tė flisja me njerėzit tė cilėt protestojnė me tė drejtė, nėse do tė mundja do tė tentoja t’i bind ata se ndėrtimi i xhamisė ėshtė njė hap pėrpara drejt e eliminimit tė mundėsisė qė diēka e tillė tė ndodhė sėrish. Parandalimi i ndėrtimit tė xhamisė, nuk ėshtė njė hap i duhur”, ka thėnė Allen pėr New York Daily News.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Allen mbėshtet ndėrtimin e xhamisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: