ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Obama ēmendet pas Wonder, Rolling Stones e Dylan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Obama ēmendet pas Wonder, Rolling Stones e Dylan    Sun Oct 03 2010, 09:24

  Kur dėshiron tė relaksohet presidenti amerikan Barack Obama thjeshtė vendos dėgjueset e iPodit nė vesh. Ai thotė se muzika ėshtė burim i madh i haresė dhe gėzimit.


Obama nė iPodin e tij ka njė koleksion prej 2.000 kėngėve, ndėrsa kėngėtarėt tė cilėt me muzikėn e tyre relaksojnė njeriun e parė tė Amerikės janė Stevie Wonder, Bob Dylan, Rolling Stones dhe Jay-Z.


Nė intervistėn pėr revistėn “Rolling Stone” presidenti Obama thotė se muzika ka qenė burimi i madh i gėzimit dhe haresė pėr tė edhe nė ditėt mė tė vėshtira. Po ashtu, Obama tha se edhe vajzat e tij kanė tė njėjtėn shije muzikore si edhe ai.


“Nė iPod kam 2.000 kėngė. Mė sė shumti kam kėngė tė Steve Wonder, Bob Dylan, por edhe Rolling Stones. Po ashtu shpesh dėgjoj edhe R&B, kam mjaft kėngė tė Miles Davies John Coltrane. Po ashtu dėgjoj edhe muzikė klasike”, deklaroi Obama.


Presidenti amerikan tha se i pėlqen edhe muzika rep, nė veēanti muzika qė bėn Jay-Z, megjithatė ndihmėsi i tij personal Reggie Love ia sugjeroi ta dėgjojė Lil Wayne dhe Nasa, kėshtu qė tash dėgjon edhe kėngėt e tyre.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Obama ēmendet pas Wonder, Rolling Stones e Dylan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: