ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Hana: Jam ende beqare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Hana: Jam ende beqare    Sun Oct 03 2010, 09:29

Hana C  akuli ka thėnė se dita e saj ėshtė shumė e mbushur me obligime: ajo fillon nga ora shtatė e mėngjesit dhe mbaron nė orėt e vona tė natės. Kėngėtarja nga Ulqini ėshtė studente nė Universitetin Amerikan tė Kosovės dhe asistente e politikave dhe hulumtimeve nė Odėn Ekonomike Amerikane, por ajo zotohet se asnjėherė nuk do ta lėrė muzikėn anash.Sa i pėrket planeve tė muzikės ajo ka treguar pėr Telegrafi.com se ėshtė nė proces e sipėr tė kėngės mė tė re.


“Jam nė proces e sipėr tė punės sime me kėngėn mė tė re qė po mendoj ta publikoj gjatė periudhės sė dimrit. Ėshtė gjithēka akoma nė bisedime rreth ideve, dhe kur tė ketė diēka konkrete, me siguri do tė shfaqem me njė videoklip”.


“Jam shumė e kėnaqur me krejt ēka kam arritur deri tash. Mė vjen mirė qė pėr tė gjitha kėngėt qė i kam realizuar deri mė tani kam punuar me bashkė-punėtorė tė shkėlqyer dhe profesional. Jam e kėnaqur qė tashmė kam bendin tim mė tė cilėt performoj live, vendi ku e ushtroj mė sė shumti aktivitetin tim muzikal. Dhe sigurisht tė gjitha ēmimet muzikore qė kam fituar nėpėr festivale janė njė kėnaqėsi dhe shpėrblim i punės qė kam bėrė deri me tani”, ka pohuar Hana.


Hana ka treguar se nuk ėshtė duke menduar pėr album, por nė tė ardhmen shpreson qė do tė del njė pėrmbledhje e kėngėve tė saja.Kėngėtarja po ashtu ka zbuluar se ajo ėshtė beqare dhe ende nuk e ka gjetur “Princin e ėndrrave”.


“Ka nėntė muaj qė unė kam shkruar pėr ‘Princin e ėndrrave’, por kjo gjė u publikua edhe kėto ditė. Unė jam beqare dhe po mundohem ta shijoj lirinė time. Kėshtu qė jo, ende nuk e kam gjetur ‘princin’”, ėshtė shprehur Hana.


Ndėrsa se si do tė dukej “princi” i saj , Hana ka thėnė se princi i ėndrrave mbetet vetėm nė ėndrra.


“Princin e ėndrrave do ta mbaja nė ėndrra, sepse ai nuk ekziston. Kurse mashkulli i cili do tė pėrmbushte kėrkesat dhe nevojat e mia do tė ishte pikė sė pari njė person i mirė, pastaj entuziast pėr punėn e tij, njeri komunikativ, njeri tė cilit i pėlqen tė rrezikojė, ta dojė artin, dhe ėshtė e rėndėsishme tė mė tėrheqė edhe pamja e tij nė njėfarė mėnyre apo tjetėr”, ka pėrfunduar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Hana: Jam ende beqare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: