ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Linda: Kam kaluar kohė tė vėshtira sė fundi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Linda: Kam kaluar kohė tė vėshtira sė fundi    Sun Oct 03 2010, 10:05

Linda Halimi ka zbuluar se ajo ka kaluar kohė tė vėshtira nė jetėn e saj sė fundi dhe se i ka kushtuar njė baladė kėsaj periudhe.


Linda sė fundi u nda nga i dashuri i saj, gjė qė duket se ka prekur shumė emocionet e kėngėtares, tė cilat ajo ka vendosur t’i reflektojė nė kėngė, me tė cilėn do tė konkurrojė edhe nė festivalin e RTSH-sė.


“Balada ka tė bėjė mė njė periudhė tė jetės sime, qė jetova kohė mė parė. Mund tė them se kam kaluar njė periudhe tė vėshtirė dhe ndoshta pikėrisht kjo baladė do tė flasė pėr atė pėrudhė time. Ka pjesė nga personaliteti im qė vijnė pėrmes tekstit ”, ka theksuar Linda Halimi nė njė intervistė pėr “Infopress”.


Megjithatė, kėngėtarja tash ėshtė e fokusuar nė karrierėn e saj, dhe para se tė jetė pjesė e festivalit kualifikues pėr Eurovizuion, ajo do tė marrė pjesė edhe nė festivalin “Kėnga Magjike” me njė realizim tė pėrbashkėt me Nora Istrefin dhe reperin Big D.


“Krejt ēfarė mund tė them pėr festivalin ‘Kėnga Magjike’, ėshtė se do tė prezantohemi nė trio aty. Do tė prezantohemi unė, Nora Istrefi dhe ‘Big D’. Ndėrsa kėnga mė tė cilėn e kam nė plan tė prezantohem nė festivalin e RTSH-sė ėshtė njė baladė. E kam punuar unė tė tėrėn vet dhe pres qė tė vlerėsohet [mirė]”, ka thėnė mė tej Linda.


Pėrformancėn e parė ajo do ta ketė mė 10 tetor nė televizionin Klan pėr festivalin “Kėnga Magjike”. Tekstin e kėngės e ka shkruar vetė kėngėtarja nė bashkėpunim me Big D, ndėrsa realizimin e kėngės e ka bėrė Florent

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Linda: Kam kaluar kohė tė vėshtira sė fundi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: