ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Genta Ismajli, 50 mijė euro pėr katėr koncerte nė Shtetet e

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Genta Ismajli, 50 mijė euro pėr katėr koncerte nė Shtetet e    Sun Nov 21 2010, 13:03

gentaismajliii Genta Ismajli, 50 mijė euro pėr katėr koncerte nė Shtetet e BashkuaraKa mjaftuar vetėm tė pėrmendet emri i saj dhe ēmimi i mbrėmjeve automatikisht ka shkuar lart. Bukuroshja, e cila prej shtatė vitesh po bėn boom nė skenėn muzikore shqiptare, po bėhet akoma edhe mė shumė e preferuar nga fansat falė kėngėve tė saj ritmike dhe performancave seksi. Ngado qė gjendet ajo, sallat e koncerteve mbushen me vetėm pak reklama. Kėtė nuk e themi ne por e dėshmojnė fotografitė dhe xhirimet qė po bėhen nė kėto koncerte. Gjatė gjithė sezonit veror, Genta ishte njėra ndėr kėngėtaret mė shumė tė angazhuara me koncerte si nė Kosovė, Maqedoni, Shqipėri e Mal tė Zi, duke mos pėrjashtuar edhe diasporėn shqiptare, aktivitet tė cilin e ka filluar kohėve tė fundit.


Pėrveē kėngėve tė reja tė cilat i ka lanēuar pėr fansat, siē kemi treguar, edhe pjesėmarrja e saj nė festivalin zviceran qė ēon pėrfaqėsues nė “Eurosong”, ėshtė njė tjetėr surprizė qė Genta kishte pėrgatitur. Ishte dhe pjesėmarrėse nė juri tek festivali i muzikės moderne “Polifest” qė organizohet nė Prishtinė duke zgjedhur mė tė mirėt e mbrėmjes me muzikė moderne, ndėrsa ėshtė shumė e habitur gjatė dhėnies sė votave pasi kishte ardhur pak me vonėse nė festival dhe duke e pasur mendjen tek votat qė po numėrohen pėr tė nė Zvicėr. Me ēfarė tjetėr do tė na befasojė Genta Ismajli kėtė radhė? Kėngėtarja muajin tjetėr do tė udhėtojė drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe nė Kanada mė 24 dhjetor pėr tė dhėnė disa koncerte atje.


Para pak kohe, ajo ishte e ftuar sė bashku me Bleron, pasi nuk ėshtė hera e parė qė udhėton pėr koncerte atje, por kėtė radhė Genta do tė jetė e shoqėruar nga disa reperė tė njohur si: Capital T, Noizy, Real 1 dhe Dj Blunt. Koncertet do tė mbahen nė New York, njė ditė mė pas nė Kanada, kurse pastaj nė Detroit dhe Michigan. Gjatė gjithė performancės sė saj do tė shoqėrohet edhe nga njė Dj shumė i njohur kanadez, Dj Viss. Siē mėsojmė, pėr gjithė kėtė angazhim disa ditor prej organizatorit Jeton Bėrdynaj, angazhimi i kėngėtares Genta Ismajli me gjithė akomodim do t’i kushtojė rreth 50 mijė euro, duke mos pėrfshirė kėtu edhe shumat e tjera tė cilat do tė paguhen pėr tė ftuarit e tjerė.


Lind pyetja si ka mundėsi qė ajo kap kaq shumė para? Nė ēdo event qė organizohet nga Jetoni, nuk ka mė pak se 3000 tė ftuar, madje edhe mė shumė, biletat variojnė nga 40-50 euro, duke mos u pėrfshirė ēmimi i pijeve, i cili nė kėto raste kalon shifrat e normales. Pėrveē koncerteve, ajo kohėn e lirė do e shfrytėzojė edhe pėr shopping si dhe disa vizita tė shkurtra nė familjen e saj. Genta kėto ditė ka realizuar edhe njė ndryshim nė stilin e flokėve duke u rikthyer nė njė gjysėm bionde. Kėtė ndryshim ajo ia ka besuar stilistit tė saj Saim Gjinolli, kursė pėr fotot ėshtė pėrkujdesur fotografi Nexhat Behrami.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Genta Ismajli, 50 mijė euro pėr katėr koncerte nė Shtetet e
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: