ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Vesa Luma publikon lidhjen 6 muajshe me arkitektin Kreshnik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Vesa Luma publikon lidhjen 6 muajshe me arkitektin Kreshnik    Sun Nov 21 2010, 13:04

vesa shume sexy Vesa Luma publikon lidhjen 6 muajshe me arkitektin Kreshnik ZalliNuk kaloi as njė javė qė kur publikuam historinė e fejesės sė ish tė dashurit tė Vesa Lumės, regjisorit Genc Dobroshi, dhe kėngėtarja reagon, duke vendosur tė bėjė publike lidhjen e re. E gjendur nė njė lokal nė Prishtinė, ndėrsa televizioni “Klan Kosova” xhironte njė emision argėtues, kėngėtarja nuk kishte pasur mundėsi tė ikė nga syri i kamerės.


Ajo ishte e shoqėruar nga disa miq dhe nga i dashuri i ri, arkitekti Kreshnik Zalli. Po kush ėshtė Kreshniku, djali qė ka rrėmbyer zemrėn e kėngėtares? Ėshtė nga Kosova, por njė kohė tė gjatė ka jetuar nė Brooklyn – New York. Ai ėshtė 28 vjeēar dhe nė vitin 2007 ka mbaruar studimet “City College of New York” pėr arkitekturė. Nga ajo qė mundėm tė mėsojmė, Kreshniku, pasi ka studiuar pėr arkitekturė, i ėshtė pėrkushtuar majft edhe hobit tė tij pėr sende dhe ndėrtesa antike.


Jo rastėsisht nė profilin e tij nė facebook ka tė vendosura shumė imazhe tė fotografuara gjatė udhėtimeve tė tij nėpėr shumė vende tė botės si nė: Austri, Turqi, Rusi, Egjipt, Dubai, Indi, Kinė, Malajzi, Singapur, Japoni e shumė vende tė tjera. Sipas Vesės, ajo ėshtė nė lidhje me Kreshnikun prej 6 muajsh.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Vesa Luma publikon lidhjen 6 muajshe me arkitektin Kreshnik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: