ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 E lumtur qė ka thyer stereotipat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: E lumtur qė ka thyer stereotipat   Tue Nov 23 2010, 08:48Aktorja me prejardhje indiane Freida Pinto, ėshtė e lumtur qė ka thyer stereotipin e asaj qė e bėn njė grua udhėheqėse tradicionale nė industrinė e filmit.


Ajo thotė se ėshtė meritore pėr thyerjen e stereotipit qė ka ekzistuar deri mė tani nė Hollivud, ku vetėm biondet dhe ato me sy tė kaltėr, kanė fituar role udhėheqėse nė filma hit.


“Besoj fuqishėm se jam duke thyer barrierat kulturore. E konsideroj mjaft interesante se kohėve tė fundit, filmat po sjellin njerėz nga etni tė ndryshme dhe jam krenare qė jam pjesė e kėtij ndryshimi kulturorė.


Ndjehem shumė e lumtur qė kam thyer kėtė stereotip qė ishte diēka e pamundur. Por unė personalisht besoj se gjithēka ėshtė e mundur”, ka thėnė ajo.

Nota: 4.5/5 (2 votė/a)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
E lumtur qė ka thyer stereotipat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: